بالا بردن استخر فرزند کرمان استخر ذخیره کشاورزی

بالا بردن: استخر فرزند کرمان استخر ذخیره کشاورزی 15500 فرزند ماهی ریگان

گت بلاگز علمی پزشکی انجام بیش از 100 هزار عمل جراحی در دوران جنگ

وزیر بهداشت با اشاره به نقش چشمگیر گروه های پزشکی و پرستاری در هشت سال دفاع مقدس، گفت: بیش از ۱۰۰هزار جراحی در آن دوران انجام شد.

انجام بیش از 100 هزار عمل جراحی در دوران جنگ

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در گردهمایی محفل انس با قرآن و مراسم افطاری که به همت بسیج جامعه پزشکی کشور امشب در مسجد الزهرای دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران بیان کرد: به یاد دارم در طول دوران جنگ بالغ بر 100 هزار جراحی اورژانس انجام داده ایم که قطعا آمارهای سایر همکاران شاید بیش از اینها باشد همچنین آن دوران بیش از یک میلیون مصدوم و مجروح تحت درمان بودند.

عبارات مهم : پزشکی

وی با بیان اینکه جامعه پزشکی و پرستاری هر لحظه بخش تاثیرگذاری از مردم کشورمان بوده و هستند، افزود : این گروه به هیچ وجه جدا از انقلاب و آرزوی بزرگ های امام راحل نبوده انداز طرفی باتوجه به ماهیت شغلی که دارند، بیش از شاید سایر گروه های جامعه با فروع دینی ارتباط دارند و شاید به خاطر این است که در گروه های پزشکی و پرستاری در همان دوران آموزشی زیاد با آیات الهی و نشانه های قرآنی آشنا میشوند .

وزیر بهداشت گفت : در حقیقت پزشکان و پرستاران هر بار که جان بیماری را نجات می دهند از نزدیک رموز خلقت و آفرینش را مشاهده می کنند و این رمز و رازها در چنین مشاغلی زیاد به چشم می خورد لیکن پزشکان و پرستاران در طول دوران تحصیلشان از نظر زیستی عملا قدرت خلقت را از نزدیک می بینند.

هاشمی تصریح کرد: علاقه مندی به قرآن به خصوص در گروه های پزشکی کم نیست به گونه ای که قاری های ممتاز قرآن در جمع پزشکان کم نداریم از سوی دیگر شاید چون دوره تحصیل ما پزشکان طولانی تر است طبق مطالعاتی که نهاد مقام معظم رهبری انجام داده ، دانشیاران ما رتبه بالاتری در مباحث دینی دارند.

انتهای خبر /

واژه های کلیدی: پزشکی | پزشکان | بهداشت | دوران جنگ | وزارت بهداشت | جامعه پزشکی | پرستاران | پزشک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog