بالا بردن استخر فرزند کرمان استخر ذخیره کشاورزی

بالا بردن: استخر فرزند کرمان استخر ذخیره کشاورزی 15500 فرزند ماهی ریگان

گت بلاگز اقتصادی پیاده سازی سامانه های مبارزه با پولشویی در نظام بانکی ، کاهش مطالبات معوق نظام بانکی

مدیر عامل بانک توسعه صادرات از کم کردن مطالبات معوق نظام بانکی کشور خبر داد.

پیاده سازی سامانه های مبارزه با پولشویی در نظام بانکی ، کاهش مطالبات معوق نظام بانکی

به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، علی صالح آبادی مدیر عامل بانک توسعه صادرات در میزگرد تخصصی بررسی اوضاع صنعت بانکی کشور عزیزمان ایران که امروز در چهارمین همایش تجاری و بانکی کشور عزیزمان ایران – اروپا برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون اقتصاد کشور عزیزمان ایران در شرایطی است که با کم شدن قیمت تورم به زیر ۱۰ درصد و همچنین قیمت سود سپرده ۱۵ درصدی همراه است.

عبارات مهم : اروپا
وی ادامه داد: حجم کل سپرده های بانکی ۲۰۲ میلیارد دلار بلندمدت و ۲۶ میلیارد دلار سپرده دیداری هست.

صالح آبادی با بیان اینکه نسبت وام به سپرده ها نزدیک به ۹۰ درصد هست، گفت: شبکه بانکی در اقتصاد کشور نقش مهمی دارد و در منطقه بعد از قطر، رتبه بعدی را کسب کرده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به روند کاهشی مطالبات معوق نظام بانکی گفت: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۷.۷ شعبه در کشور وجود دارد.

وی اجرای IFRS در نظام بانکی را از برنامه های بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: بانک مرکزی، بانک ها را از سال گذشته ملزم به اجرای IFRS کرده ضمن اینکه سامانه های مبارزه با پولشویی در نظام بانکی نیز پیاده سازی شده است است.

صالح آبادی با بیان اینکه بانک ها به سرعت خود را با مقررات بین المللی تطبیق می دهند، گفت: در پساتحریم بانک ها روابط کارگزاری زیادی را با بانک های خارجی برقرار کرده و حتی بعضی از بانک ها تلاش کردند شعبی را در خارج از کشور داشته باشند و همکاری هایی در زمینه روابط کارگزاری شروع شده است که در حال زیاد کردن است.

وی تطابق نداشتن بعضی از استانداردها در بانک های ایرانی با استانداردهای بین المللی را از پرسشها دانست و ادامه داد: اوج بودن مطالبات معوق، بانک محور بودن تامین مالی و بهره گیری کم از بازار سرمایه از پرسشها موجود است.

صالح آبادی به ضرورت برنامه ریزی جهت انطباق با استانداردها به خصوص استانداردهای بیمه جهت موسسات اعتباری اشاره کرد و گفت: این عمل می تواند کمک مطلوبی جهت بازپرداخت ها باشد و به همین علت پیشنهاد می شود جهت توسعه این امر اقداماتی انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به حجم مبادلات تجاری کشور عزیزمان ایران و اروپا تصریح کرد: حجم مبادلات نسبت به گذشته مثبت تر شده است البته این در حالی است که روابط تجاری کشور عزیزمان ایران و اروپا همواره مناسب شده است و دوباره در حال زیاد کردن است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات راجع به نقاط قوت روابط تجاری کشور عزیزمان ایران با اروپا گفت: وجود وقت های سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز از مزایای کشور عزیزمان ایران جهت سایر کشورها هست. به گفته وی، سفر هیئت های تجاری و امضای تفاهم نامه ها امکان بهره گیری از ظرفیت های کشور را فراهم می کند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | ایرانی | سود سپرده | توسعه صادرات | معوقات نظام بانکی | مبارزه با پولشویی | اخبار اقتصادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog