بالا بردن استخر فرزند کرمان استخر ذخیره کشاورزی

بالا بردن: استخر فرزند کرمان استخر ذخیره کشاورزی 15500 فرزند ماهی ریگان

گت بلاگز اخبار پزشکی یک خبر خوش جهت دیابتی ها

محققان نروژی با تبدیل سلول‌های پوست به سلول‌های تولیدکننده انسولین با استفاده از روش سلول‌های بنیادی، به درمان دیابت یک قدم نزدیک‌تر شدند.

یک خبر خوش جهت دیابتی ها

یک خبر خوش جهت دیابتی ها

عبارات مهم : دیابت

محققان نروژی با تبدیل سلول های پوست به سلول های تولیدکننده انسولین با استفاده از روش سلول های بنیادی، به درمان دیابت یک قدم نزدیک تر شدند.

به گزارش ایرنا؛ محققان در این مطالعه از سلول های پوستی بیماران دیابتی استفاده کردند و با استفاده از روش سلول های بنیادی، سلول ها را به سلول های تولیدکننده انسولین تبدیل کردند. نشانه این مطالعه پیوند این سلول ها در زیر پوست بیماران دیابتی است.

یک خبر خوش جهت دیابتی ها

هدف بعدی محققان قرار دادن شات های انسولین و دستگاه اندازه گیری قند میکروسکوپی به همراه سلول های ترشح کننده انسولین در زیر پوست است تا به محض مشاهده کم کردن انسولین، هورمون با دوز مناسب وارد بدن بیمار شود. با توجه به معضل چاقی و رواج زندگی بی تحرک، دیابت تهدیدی جدی جهت اکثر افراد هست. محققان به دنبال روشی جهت نظارت مداوم و ترشح خودکار انسولین در بدن در جهت کنترل دیابت هستند.

در حال حاضر بیش از 422 میلیون نفر در سراسر دنیا گرفتار دیابت هستند و این آمار ظرف 20 سال آینده، به بیش از دو برابر زیاد کردن خواهد یافت.دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین بوجود می ‏آید. انسولین ماده ‏ای است که به وسیله لوزالمعده تولید می شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم ترین منبع انرژی بدن هست. قند خون اوج به مرور وقت بر تمام ارگان های بدن تاثیر می گذارد و منجر به بیماری های قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه، نابینایی، ناتوانی جنسی و عفونت های منتهی به نقص عضو می شود.

محققان نروژی با تبدیل سلول‌های پوست به سلول‌های تولیدکننده انسولین با استفاده از روش سلول‌های بنیادی، به درمان دیابت یک قدم نزدیک‌تر شدند.

واژه های کلیدی: دیابت | محققان | مطالعه | انسولین | استفاده | دیابتی ها | ناتوانی جنسی | بیماران دیابتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog